Lühidalt ja lihtsustatult tuleb alates 01.01.2013 EU müügi puhul arvele märkida järgmised viited käibemaksuseaduse ja EU direktiivide osas:

 

1) Kõikide 0% KM arvete selgitusse tuleb märkida kauba väljastamise või teenuse osutamise kuupäev, kui see on kindlaksmääratav ja erinev arve väljastamise kuupäevast;

 

2) 0% EU teenuse puhul tuleb arvele kirjutada tekst: ”Pöördmaksustamine (Reverse charge). ” Viidet direktiivi artiklile või käibemaksuseaduse paragrahvile enam ei ole.

 

3) Tavapärase 0% EU kauba müügi puhul ei kirjutata arvele ”pöördmaksustamine”. Arvele tuleb kirjutada näiteks: KMS paragrahv 37 lõige 8 punkt 1, Direktiiv 2006/112/EÜ art. 138.

 

4) Kasutatud kauba puhul on erikord (komisjonimüük jms).

 

5) Kolmnurktehingu puhul (näiteks soomes asuv masin vahendatakse otse lätti) tuleb kauba vahendajal arvele märkida:  ”Pöördmaksustamine (Reverse charge). ”  Viidet direktiivi artiklile või käibemaksuseaduse paragrahvile ei ole.

 

*Võib kasutada teisi sõnastusvariante.

**Kasutatud kauba ja kolmnurktehingu puhul on erisused

***Viide algallikale: http://www.emta.ee/index.php?id=32832&highlight=ühendusesisene

 

Tead paremat vastust? Tee täiendusettepanek.

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>