OÜga on kaks võimalust: kas auto kuulub OÜ-le või omanikule-juhatajale. Esimesel juhul tuleb maksta erisoodustuse makse selle eest, et autoga ka isiklikke sõite tehakse, teisel juhul on piiratud isikliku autoga OÜ huvides tehtud sõitude eest võetava maksuvaba hüvitise summa.

Kui maksta igas kuus erisoodustusmakse 217.66 eurot (käibemaksukohustuslased) või 174.99 eurot (mitte-käibemaksukohustuslased), võib OÜ-le kuuluva autoga teha isiklikke sõite ükskõik kui palju või vähe. Mingit arvestust pidama ei pea ja juurde maksma ka mitte. Kõik auto kasutamisega seotud kulud tehakse sel juhul OÜ arvelt maksuvabalt.

Kui tahta maksta vähem erisoodustust, peab pidama sõidupäevikut, mille sisu on rahandusministri poolt ette antud ja päevikust saadav isiklik läbisõit korrutatakse kas 0,2 või 0,3 euroga. Esimene number kehtib autode puhul vanusega üle viie aasta ja silindrite töömahuga kuni 2000 cm3 (kaasa arvatud), teine muudel juhtudel.

Endale kuuluvat autot peetakse ülal isiklikust maksustatud tulust ja OÜ huvides tehtud sõitude hüvitamiseks saab maksta maksuvaba hüvitist. Ilma arvestust pidamata võib maksta igas kuus 64 eurot, olema peab aga otsus maksmise kohta, milles tuleb laias laastus kirjeldada, mida autoga OÜ huvides tehti. 64eurot kehtib ühe sõiduauto ja ühe isiku kohta. Sama isik ei saa samale või erinevatele autodele mitmelt tööandjalt 64 eurot kompensatsiooni saada. Kuigi 64 eurot kuus on maksuvaba tuleb deklareerida e-maksuametis INF14 deklaratsioonis 10. aprilliks 2013.

Kui tahta maksta 64 eurost rohkem hüvitist, tuleb otsusele lisaks pidada sõidupäevikut, mille sisu on jällegi ministri poolt ette antud. Kilomeetri hinnaks on siin 0,3 eurot, väljamakstav summa on kalendrikuus piiratud 256 euroga.

Tead paremat vastust? Tee täiendusettepanek.

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>