Algupäraselt tuleneb järgmistest terminitest: 

Tax Evasion – ei ole OK. maksukoormuse vähendamine illegaalsete meetoditega. Evasions is Evil!!! Maksuametile informatsiooni mitteesitamine või valeandmete esitamine. Näiteks: septembri 20% KM-ga maksustatav käive oli 100 000€. E-maksuametis käibemaksudeklaratsioonil deklareeritakse aga 50 000€. Ei ole OK.

 

Tax Avoidance – on OK. maksukoormuse vähendamine legaalsete meetoditega. Näiteks maksuplaneerimise läbi maksimaalselt ära kasutades maksusoodustusi. Riigikohtu lahend ütleb, et kui ettevõtja on olukorras kus maksuseadus võimaldab valikut, puudub tal kohustus toimida viisil millega kaasneb temale maksimaalne maksukohustus ja riigikassale maksimaalne maksulaekumine.  Tax avoidance on OK ja konkurentsitingimustes iga ettevõtja õilis kohustus ellujäämise nimel.

 

Kust jookseb piir?

 

Maksta kord aastas sisulise omanikutulu töötasu, millega kaasneb suurem maksukoormus, kui dividendide puhul ”lihtsalt igaks juhuks, et maksuamet oleks rahul” on ilmselge rumalus ja võimaluste mitte ära kasutamine.

”Ära kaotada” kassamüügi dokumente millega kaasneb väiksem maksustatav käive ja KM kohustus on selgelt illegaalne ja ei liigitu n.ö maksude optimeerimiseks.

 

Maksude optimeerimine jääb nende kahe äärmuse vahele.

Tead paremat vastust? Tee täiendusettepanek.

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>